Pomoc

1
Kurs średni jest to suma kursu kupna i sprzedaży walut podzielona przez 2. Kurs średni stosowany jest przy wykorzystaniu punktów podczas wymiany kantorowej w Rkantor.com.
1
Zlecenia natychmiastowe (PKC-po każdej cenie) - transakcje kupna/sprzedaży po aktualnym kursie, uwzględniającym aktualne zniżki i promocje dla klienta.
1
Zlecenie oczekujące - transakcje kupna/sprzedaży po kursie ustalonym przez klienta i w czasie ustalonym przez klienta. Realizujemy je w godzinach w pracy kantoru, czyli w dni robocze między 8:00 a 19:00.
 
1
Tak, ale tylko w przypadku zlecenia oczekującego oraz zlecenia zabezpieczającego.
1
Spread jest stały.
1
Nie, można wykorzystać wszystkie dostępne środki z portfela.
1
Tak, środki muszą być dostępne do wszystkich typów zleceń. Do zlecenia można wykorzystać wszystkie środki z portfela. W przypadku zlecenia z limitem ceny i zlecenia Stop Loss następuje blokada środków do momentu spełnienia określonych warunków.
1
  • Zlecenie – Chcę sam określić kurs - Kantor
  • Zlecenie – Chcę kupić/sprzedać po kursie nie gorszym niż(stop loss) - Kantor
  • Zlecenie natychmiastowe
1
Transakcje zabezpieczające - transakcje kupna/sprzedaży na stałe dołączone do transakcji oczekujących - zabezpieczające w przypadku niekorzystnej zmiany kursu. Realizujemy je w godzinach pracy kantoru, czyli w dni robocze między 8:00 a 19:00.

Przykład: Aktualny kurs EURPLN dla klienta wynosi 4,19. Klient chce sprzedać EUR na PLN po kursie 4.25. Klient wierzy w to że w najbliższym czasie kurs EUR/PLN z dużym prawdopodobieństwem wzrośnie powyżej 4,25 i chciałby skorzystać ze spodziewanego ruchu, a jednocześnie nie może pozwolić sobie na sprzedaż waluty po kursie gorszym niż 4,18. Zlecenie stop-loss nadaje się do tego idealnie. Klient wybierając zlecenie stop-loss ustawia kurs sprzedaży na 4,25, ustawia drugi warunek „nie taniej niż” 4,18 oraz wybiera czas przez jaki zleceni to ma funkcjonować. Jeżeli od momentu złożenia zlecenia do jego wygaśnięcia kurs choć przez chwilę osiągnie poziom 4,18 lub 4,25 transakcja zostanie automatycznie zrealizowana, a klient sprzeda EUR po zadanym kursie. Jeżeli w trakcie trwania zlecenia kurs będzie oscylował w przedziale 4,1801-4,2499 zlecenie wygaśnie bez realizacji.

 
1
Oba te narzędzia działają na podobnych zasadach, jednak Portfel Rkantor.com oferuje więcej dodatkowych funkcjonalności: możesz tam wymienić 19 walut; w banku dla każdej waluty trzeba zakładać oddzielne konto. Każde konto walutowe to też odrębna umowa, a żeby korzystać z Portfela Rkantor.com wystarczy szybka rejestracja przez internet, która potrwa maksymalnie 3 minuty! Prowadzenie Portfela Rkantor.com jest darmowe, a utrzymanie konta walutowego w banku wiąże się z dodatkowymi opłatami… Jako właściciel konta bankowego nie wymienisz waluty tak tanio jak w Portfelu Rkantor.com – u nas oszczędzasz do 9,5% na wymianie walut w porównaniu do kursów oferowanych przez banki. Dzięki Rkantor.com masz dostęp do dodatkowych usług, z których korzystają też klienci banków: przelewów krajowych i zagranicznych, wpłat i wypłat gotówki w oddziałach Raiffeisen Polbank oraz wypłaty w bankomacie! Nie czekaj - zamień swoje konto bankowe na Portfel Rkantor.com i poznaj nowy wymiar wymiany walut!
 
1
Minimalną kwotą wymiany jest 10 jednostek waluty. 
1
Transakcja jest realizowana natychmiast.
1
W Internetowym Portfelu Walutowym bezpiecznie wymienisz 5 walut: EUR, USD, GBP, CHF, PLN.  Gotówkę wypłacisz na 3 sposoby; możesz też to zrobić online: przelewem tradycyjnym lub na e-mail. To proste i w pełni bezpieczne rozwiązanie – transakcje w Portfelu są chronione dzięki szyfrowaniu SSL i zaawansowanym zabezpieczeniom informatycznym; każda z nich jest też potwierdzana przez SMS. Rkantor.com ma też status krajowej instytucji płatniczej, co oznacza, że jest nadzorowany przez Komisję Nadzoru Finansowego. Za prowadzenie Portfela Walutowego Rkantor.com nie pobiera żadnych opłat.

 
1
Jeden punkt to jedna jednostka waluty po kursie średnim.

Przykład:
Jeżeli kurs sprzedaży EUR w stosunku do PLN wynosi 4,10, a kurs kupna 4,00 to kurs średni wyniesie 4,05. Posiadając 1000 punków i chcąc kupić np. 4 000 EUR, 1000 EUR możesz kupić po kursie średnim wykorzystując posiadane punkty, a pozostałą kwotę kupisz po kursie kantorowym.

Reasumując, im więcej punktów posiadasz tym taniej wymieniasz waluty.
 
1
EUR/PLN, EUR/GBP, EUR/CHF, EUR/USD GBP/PLN, GBP/USD, GBP/CHF USD/PLN, USD/CHF CHF/PLN
1
Transakcje w kantorze można wykonywać w godzinach 8.00 -19.00. System transakcyjny na giełdzie dostępny jest 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. 
Kantor 8:00 - 22:00 (Pon - Pt)
Giełda walutowa 24/7
uwaga Kantor online nie pracuje? Wymień walutę na giełdzie >>