Kurs Dolara (USD)

Kurs dolara sprzedaż:

4,2288 PLN

Kurs dolara kupno:

4,2538 PLN
Chcesz kupić / sprzedać walutę po Najlepszym kursie? Zaloguj lub Zarejestruj się Bezpłatnie

Czy wiesz, że...

Dolar Amerykański (USD) stanowi 40% obrotu na rynku walutowym i jest uznawany za najbardziej stabilną walutę świata. W grudniu 2014 roku było 36,4 miliardów amerykańskich środków płatniczych (USD) o łącznej wartości 1299,1 miliarda dolarów. Najwyższym nominałem banknotu dolarowego jest 100 000 dolarów z prezydentem Woodrowem Wilsonem Kurs dolara w stosunku do złotego ma wpływ na ceny wielu towarów oraz surowców.

Wykres kursu USD

Kurs USD/PLN

Data początkowa:
Data końcowa:
Minimum:
Maksimum:
Kupno:
(15-09-07)
Sprzedaż:
(15-09-07)

Wymiana dolara w Rkantor.com

Kantor internetowy Rkantor.com daje Ci możliwość kupna lub sprzedaży dolara po konkurencyjnym kursie. Wymiany możesz dokonać bez posiadania konta walutowego w banku używając środków nagromadzonych w Portfelu Walutowym. Aktualna cena dolara jest widoczna na górze strony. Dla lepszej analizy obecnego kursu USD zapoznaj się z wykresem i kursami historycznymi. Pamiętaj, sytuacja na rynkach finansowych zmienia się cały czas i bardzo szybko – Ty musisz reagować jeszcze szybciej. Sprawdź ile kosztuje dolar w Rkantor.com

Zaloguj się i wymień dolary po najlepszych cenach!

Przelicz ile oszczędzisz w kantorze:

Oblicz
EUR / PLN
Rkantor.com
4572,30
PLN
(4,5723)
-
Bank Pekao SA
4395,10
PLN
(4,3951)
Zyskujesz:
=
177,20PLN
[wróć do kalkulatora]
Blog:
Koniec czy tylko przerwa od rekordowych wzrostów na EUR i USD? Na jakie dane czeka złoty? | 30 marca 2020 12:35

Poniedziałek przyniósł lekkie umocnienie dolara w relacji do euro i spadki amerykańskich indeksów akcyjnych. Na EUR/PLN i USD/PLN nie obserwujemy znaczących wahań, co przy znacznej zmienności w ciągu ostatnich siedmiu dni może budzić pytania o dalszy kierunek ruchu. Co jeszcze – obok danych o rozwoju epidemii – może go wyznaczać?
 

Czytaj dalej +
Dolar najwyżej od 20 lat, rośnie strach. Czy dane z tego tygodnia będą sygnałem kryzysu w Europie? | 23 marca 2020 12:39

Dolar, euro i frank notują kolejne szczyty, a notowania amerykańskich indeksów akcyjnych spadają w reakcji na informacje o kolejnym wzroście zachorowań na koronawirusa w USA. Już jutro poznamy dane z europejskiej gospodarki, które mogą pokazać skalę uderzenia pandemii w Europie. Czy zdołają one jeszcze bardziej osłabić złotego?
 

Czytaj dalej +
Już dziś ważne doniesienia z rynku pracy w USA. Czy odwrócą uwagę inwestorów od koronawirusa? | 6 marca 2020 08:56

Do jak najszybszej obniżki stóp procentowych w USA wezwał we wtorek na Twitterze prezydent Donald Trump. Tym razem nie musiał długo czekać na reakcję. Jeszcze tego samego dnia bank centralny zdecydował się na radykalne cięcie aż o 0,5 pkt. proc. do poziomu 1-1,25 proc. Nie oznacza to jednak końca umocnienia dolara.

Czytaj dalej +
Kantor 8:00 - 22:00 (Pon - Pt)
Giełda walutowa 24/7
uwaga Kantor online nie pracuje? Wymień walutę na giełdzie >>