Kurs Euro (EUR)

kurs euro sprzedaż:

4,4592 PLN

kurs euro kupno:

4,4832 PLN
Chcesz kupić / sprzedać walutę po Najlepszym kursie? Zaloguj lub Zarejestruj się Bezpłatnie

Czy wiesz, że...

Obecnie walutą EURO posługuje się ponad 338 600 000 ludzi. EURO zastąpiło 22 waluty narodowe, w tym między innymi grecką drachmę, która pojawiła się ok. 1100 roku p.n.e.  Jest walutą obowiązującą w 19 państwach członkowskich UE, m.in. w Austrii, Belgii, Estonii, Litwie, Francji, Irlandii, Niemczech, Portugalii czy Słowacji. Nazwę wspólnej waluty UE wymyślił belgijski esperantysta Germain Pirlot. Cena EURO jest szczególnie ważny dla polskich przedsiębiorców, którzy rozliczają się z partnerami zagranicznymi.

Wykres kursu EUR

Kurs EUR/PLN

Data początkowa:
Data końcowa:
Minimum:
Maksimum:
Kupno:
(15-09-07)
Sprzedaż:
(15-09-07)

Wymiana euro w Rkantor.com

Kantor internetowy Rkantor.com daje Ci możliwość kupna lub sprzedaży euro. Wymiany możesz dokonać bez posiadania konta walutowego w banku używając środków nagromadzonych w Portfelu Walutowym. Aktualna cena euro jest widoczna na górze strony. Dla lepszej analizy obecnego kursu euro zapoznaj się z wykresem i kursami historycznymi. Pamiętaj, sytuacja na rynkach finansowych zmienia się cały czas i bardzo szybko – Ty musisz reagować jeszcze szybciej.

Sprawdź cenę euro w Rkantor.com. Zaloguj się i wymieniaj walut online teraz!

Przelicz ile oszczędzisz w kantorze:

Oblicz
EUR / PLN
Rkantor.com
4459,20
PLN
(4,4592)
-
Bank Pekao SA
4294,80
PLN
(4,2948)
Zyskujesz:
=
164,40PLN
[wróć do kalkulatora]
Blog:
Czy EUR/PLN zbliży się do marcowych szczytów po niedzielnych wyborach? | 26 czerwca 2020 15:21

Wybory prezydenckie w Polsce to jeden z najważniejszych medialnie i społecznie tematów ostatnich tygodni. Czy ich wynik ma szanse przełożyć się na znaczące ruchy na złotym?

Czytaj dalej +
Kryzys zahamował kurs EUR/USD i złotego. Czy decyzje banków centralnych w tym tygodniu przerwą marazm? | 27 kwietnia 2020 11:33

Około 9 bln USD wyparuje ze światowej gospodarki do końca 2021 r. - prognozuje Międzynarodowy Fundusz Walutowy. To tak jakby w tym czasie całkowicie zniknęły gospodarki Niemiec i Japonii. Spowolnienie gospodarcze odbija się też na kursach walut – czy zaplanowane w tym tygodniu posiedzenia banków centralnych będą impulsem do wzrostów?
 

Czytaj dalej +
Euro tanieje – to korekta czy wstęp do dalszych wzrostów? | 20 kwietnia 2020 12:39

Globalny kryzys nie ominął walut krajów rozwijających się, w tym polskiego złotego, który w marcu znacząco osłabił się do euro. Ta waluta cieszy się dużym zainteresowaniem inwestorów mimo tego, że nad strefą euro także wisi widmo spowolnienia. Dlaczego tak się dzieje? Niektórzy uważają, że poziomy obserwowane w ostatnich tygodniach nie są najwyższymi dla euro – czy będzie ono jeszcze drożeć?
 

Czytaj dalej +
Kantor 8:30 - 17:00 (Pon - Pt)
Giełda walutowa 24/7
uwaga Kantor online nie pracuje? Wymień walutę na giełdzie >>