Kurs Euro (EUR)

kurs euro sprzedaż:

4,5235 PLN

kurs euro kupno:

4,5495 PLN
Chcesz kupić / sprzedać walutę po Najlepszym kursie? Zaloguj lub Zarejestruj się Bezpłatnie

Czy wiesz, że...

Obecnie walutą EURO posługuje się ponad 338 600 000 ludzi. EURO zastąpiło 22 waluty narodowe, w tym między innymi grecką drachmę, która pojawiła się ok. 1100 roku p.n.e.  Jest walutą obowiązującą w 19 państwach członkowskich UE, m.in. w Austrii, Belgii, Estonii, Litwie, Francji, Irlandii, Niemczech, Portugalii czy Słowacji. Nazwę wspólnej waluty UE wymyślił belgijski esperantysta Germain Pirlot. Cena EURO jest szczególnie ważny dla polskich przedsiębiorców, którzy rozliczają się z partnerami zagranicznymi.

Wykres kursu EUR

Kurs EUR/PLN

Data początkowa:
Data końcowa:
Minimum:
Maksimum:
Kupno:
(15-09-07)
Sprzedaż:
(15-09-07)

Wymiana euro w Rkantor.com

Kantor internetowy Rkantor.com daje Ci możliwość kupna lub sprzedaży euro. Wymiany możesz dokonać bez posiadania konta walutowego w banku używając środków nagromadzonych w Portfelu Walutowym. Aktualna cena euro jest widoczna na górze strony. Dla lepszej analizy obecnego kursu euro zapoznaj się z wykresem i kursami historycznymi. Pamiętaj, sytuacja na rynkach finansowych zmienia się cały czas i bardzo szybko – Ty musisz reagować jeszcze szybciej.

Sprawdź cenę euro w Rkantor.com. Zaloguj się i wymieniaj walut online teraz!

Przelicz ile oszczędzisz w kantorze:

Oblicz
EUR / PLN
Rkantor.com
4523,50
PLN
(4,5235)
-
Bank Pekao SA
4368,40
PLN
(4,3684)
Zyskujesz:
=
155,10PLN
[wróć do kalkulatora]
Blog:
Grecja: życie w cieniu koronawirusa. Zmagają się z tym samym co, Polacy – jak to robią? | 23 marca 2020 16:52

Koronawirus zdominował debatę publiczną i na dobre panoszy się w życiu. To, co jeszcze kilka tygodni temu było doniesieniami serwisów informacyjnych z odległych Chin, z dnia dzień staje się codziennością w kolejnych europejskich krajach. Od końca lutego także w Grecji, gdzie obecnie potwierdzono 624 przypadki zachorowań – tylko wczoraj potwierdzono kolejne 94. Zmarło 17 osób. Od dziś obowiązuje w Grecji całkowity zakaz poruszania, a policja od rana sprawdza, czy Grecy stosują się do wprowadzonych zaleceń.
 

Czytaj dalej +
Dolar najwyżej od 20 lat, rośnie strach. Czy dane z tego tygodnia będą sygnałem kryzysu w Europie? | 23 marca 2020 12:39

Dolar, euro i frank notują kolejne szczyty, a notowania amerykańskich indeksów akcyjnych spadają w reakcji na informacje o kolejnym wzroście zachorowań na koronawirusa w USA. Już jutro poznamy dane z europejskiej gospodarki, które mogą pokazać skalę uderzenia pandemii w Europie. Czy zdołają one jeszcze bardziej osłabić złotego?
 

Czytaj dalej +
Kurs euro na święta – czy będzie drożej? | 16 grudnia 2019 12:08

To pytanie zadają sobie wszyscy, którzy chcą kupić waluty na zimowy wyjazd albo przygotowują się do rozliczeń firmowych na koniec roku. Czy można zatem mówić o tym, że przed świętami Bożego Narodzenia rośnie nie tylko kurs euro, lecz kursy walutowe w ogóle?
 

Czytaj dalej +
Kantor 8:00 - 22:00 (Pon - Pt)
Giełda walutowa 24/7
uwaga Kantor online nie pracuje? Wymień walutę na giełdzie >>