Kurs Euro (EUR)

kurs euro sprzedaż:

4,2646 PLN

kurs euro kupno:

4,2866 PLN
Chcesz kupić / sprzedać walutę po Najlepszym kursie? Zaloguj lub Zarejestruj się Bezpłatnie

Czy wiesz, że...

Obecnie walutą EURO posługuje się ponad 338 600 000 ludzi. EURO zastąpiło 22 waluty narodowe, w tym między innymi grecką drachmę, która pojawiła się ok. 1100 roku p.n.e.  Jest walutą obowiązującą w 19 państwach członkowskich UE, m.in. w Austrii, Belgii, Estonii, Litwie, Francji, Irlandii, Niemczech, Portugalii czy Słowacji. Nazwę wspólnej waluty UE wymyślił belgijski esperantysta Germain Pirlot. Cena EURO jest szczególnie ważny dla polskich przedsiębiorców, którzy rozliczają się z partnerami zagranicznymi.

Wykres kursu EUR

Kurs EUR/PLN

Data początkowa:
Data końcowa:
Minimum:
Maksimum:
Kupno:
(15-09-07)
Sprzedaż:
(15-09-07)

Wymiana euro w Rkantor.com

Kantor internetowy Rkantor.com daje Ci możliwość kupna lub sprzedaży euro. Wymiany możesz dokonać bez posiadania konta walutowego w banku używając środków nagromadzonych w Portfelu Walutowym. Aktualna cena euro jest widoczna na górze strony. Dla lepszej analizy obecnego kursu euro zapoznaj się z wykresem i kursami historycznymi. Pamiętaj, sytuacja na rynkach finansowych zmienia się cały czas i bardzo szybko – Ty musisz reagować jeszcze szybciej.

Sprawdź cenę euro w Rkantor.com. Zaloguj się i wymieniaj walut online teraz!

Przelicz ile oszczędzisz w kantorze:

Oblicz
EUR / PLN
Rkantor.com
4264,60
PLN
(4,2646)
-
Bank Pekao SA
4134,20
PLN
(4,1342)
Zyskujesz:
=
130,40PLN
[wróć do kalkulatora]
Blog:
Seria ciosów dla euro. Czy jest nadzieja dla wspólnej waluty? | 23 września 2019 12:21

Dzisiejsze dane z PMI ze strefy euro i Niemiec to seria bolesnych ciosów dla wspólnej waluty. Jutro rynek czeka na indeks instytutu Ifo z Niemiec, pod koniec tygodnia poznamy też dane nt. koniunktury gospodarczej w strefie euro. Po dzisiejszych danych nastroje są jednak morowe…
 

Czytaj dalej +
Po konferencji EBC: nie tylko obniżka stóp… Draghi kończy kadencję z przytupem | 12 września 2019 16:47

Ostatnia decyzja EBC z Draghim na stanowisku prezesa zaskoczyła pakietem stymulacyjnym, który w kilku częściach odbiegał od oczekiwań inwestorów. Ich zdumienie i niezdecydowanie było też widać na wykresie euro. Co dzisiejsza decyzja oznacza dla rynku walutowego? Co zdaniem Draghiego będzie teraz ważnym instrumentem, który ma wspierać gospodarkę?
 

Czytaj dalej +
Kurs euro a czwartkowe posiedzenie EBC: czy polityka przebije możliwy efekt decyzji monetarnych? | 9 września 2019 14:10

Czwartkowe posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego to bez wątpienia najważniejsze wydarzenie na rynku walutowym w tym tygodniu. Czy możemy spodziewać się znaczącego osłabienia EUR? Jakie skutki polityczne mogą mieć ogłoszone przez Draghiego decyzje, dla którego będzie to ostatnie posiedzenie w roli szefa EBC?
 

Czytaj dalej +
Kantor 8:00 - 22:00 (Pon - Pt)
Giełda walutowa 24/7
uwaga Kantor online nie pracuje? Wymień walutę na giełdzie >>