Kurs Funta (GBP)

Kurs funta sprzedaż:

5,0662 PLN

Kurs funta kupno:

5,0922 PLN
Chcesz kupić / sprzedać walutę po Najlepszym kursie? Zaloguj lub Zarejestruj się Bezpłatnie

Czy wiesz, że...

Funty szterlingi są emitowane przez Bank of England. Największe banknoty mają wartość 100 mln funtów, ale służą tylko do wymiany pieniędzy między bankami Oprócz najpopularniejszego funta, czyli szterlinga, są również inne, obowiązujące na terytoriach podlegających Wielkiej Brytanii. Istnieją zatem m.in. funty falklandzkie, funty św. Heleny czy funty gibraltarskie. Niemcy w trakcie II wojny światowej próbowali zdestabilizować funta szterlinga; operacja „Bernhard” to ponad 8 965 080 banknotów – niemal idealnych podróbek – o sumarycznej wartości 134 610 810 funtów. W listopadzie 2008 Królewska Mennica wyprodukowała omyłkowo ~250 000 monet 20 pensowych bez daty – są w legalnym obiegu, ale mają wartość kolekcjonerską kilku tysięcy funtów. Kurs funta brytyjskiego ma duże znaczenie dla Polaków, którzy mieszkają w Wielkiej Brytanii.

Wykres kursu GBP

Kurs GBP/PLN

Data początkowa:
Data końcowa:
Minimum:
Maksimum:
Kupno:
(15-09-07)
Sprzedaż:
(15-09-07)

Wymiana funta brytyjskiego w Rkantor.com

Kantor internetowy Rkantor.com daje Ci możliwość kupna lub sprzedaży funta brytyjskiego (GBP) po konkurencyjnym kursie. Wymiany możesz dokonać bez posiadania konta walutowego w banku używając środków nagromadzonych w Portfelu Walutowym. Aktualna cena funta jest widoczna na górze strony. Dla lepszej analizy obecnego kursu GBP zapoznaj się z wykresem i kursami historycznymi. Pamiętaj, sytuacja na rynkach finansowych zmienia się cały czas i bardzo szybko – Ty musisz reagować jeszcze szybciej.

Zarabiasz za granicą a może wyjeżdżasz i interesuje Cię cena funta? Zaloguj się i wymianiaj walut online po najlepszych kursach!

Przelicz ile oszczędzisz w kantorze:

Oblicz
EUR / PLN
Rkantor.com
4264,60
PLN
(4,2646)
-
Bank Pekao SA
4134,20
PLN
(4,1342)
Zyskujesz:
=
130,40PLN
[wróć do kalkulatora]
Blog:
Co będzie z funtem brytyjskim przed wyborami? Analiza techniczna | 6 grudnia 2019 12:12

Zaplanowane na 12 grudnia 2019 roku wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii zbliżają się wielkimi krokami. Rynek skupia się na sondażach przedwyborczych i każda nowa informacja dotycząca tego historycznego wydarzenia istotnie wpływa na kurs funta. W jakim miejscu znajduje się on z punktu widzenia analizy technicznej?
 

Czytaj dalej +
Zaskoczenie ws. brexitu. Funt wybił poziomy z maja 2019 | 21 października 2019 12:23

W teorii to miało być głosowanie na „tak” lub „nie” dla brexitu według wynegocjowanej przez Borisa Johnsona umowy. Niektórzy inwestorzy oczekiwali w związku z tym rekordowych wahań na funcie, tymczasem brytyjska waluta odrabia straty po porannych spadkach. Posłowie z Wielkiej Brytanii zafundowali nam spore zaskoczenie. Co dalej?
 

Czytaj dalej +
Porozumienie ws. brexitu i funt testuje 5 zł. Ciekawe zachowanie na złotym | 17 października 2019 13:06

To historyczny moment: po trzech latach negocjacji i dymisji premier May, Wielka Brytania osiągnęła porozumienie z UE ws. brexitu. Funt wystrzelił na poziomy z maja tego roku. Ciekawe zachowanie obserwujemy też na złotym w relacji do dolara i franka szwajcarskiego.
 

Czytaj dalej +
Kantor 8:00 - 22:00 (Pon - Pt)
Giełda walutowa 24/7
uwaga Kantor online nie pracuje? Wymień walutę na giełdzie >>