Kantor internetowy »   Newsy »   3 powody, dla których można bezpiecznie zostawić skan dokumentu w kantorze internetowym  

3 powody, dla których można bezpiecznie zostawić skan dokumentu w kantorze internetowym

 
| 25.02.2019 13:45

Użytkownicy fin-techowych rozwiązań takich jak nasz kantor internetowy coraz częściej są proszeni o przesłanie skanu dokumentu tożsamości w celu weryfikacji konta. Skąd takie wymaganie? Czy to bezpieczne? W Rkantor.com tak. Przekonaj się dlaczego!

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu z 1 marca 2018 jako krajowa instytucja płatnicza mamy obowiązek weryfikacji tożsamości klientów. Jesteśmy zobowiązani, aby potwierdzić, że każdy nasz użytkownik jest faktycznie tym, za kogo się podaje, za pomocą co najmniej dwóch źródeł:

1. Dokumentu tożsamości – wskazuje na to art. 37 ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

Czytaj więcej na temat ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu»

2. Pierwszego przelewu na Twoje konto w Rkantor.com, wykonanego z rachunku bankowego, którego jesteś właścicielem (wystarczy tylko 1 gr). Po zaksięgowaniu przelewu w Rkantor.com środki pozostają do Twojej dyspozycji.

Dodawanie skanu dokumentu tożsamości online – czy to bezpieczne?

Tak – oto 3 powody, dlaczego:

1. Połączenie z Rkantor.com jest szyfrowane nowoczesnym protokołem TLS.

Oznacza to, że nikt niepowołany nie może „podsłuchać” czy śledzić przesyłanych przez Ciebie danych – w postaci zaszyfrowanej są one przesyłane na nasz serwer.
 

2. Dodany przez Ciebie skan jest przechowywany na bezpiecznym serwerze.

Do przesłanego przez Ciebie skanu dokumentu tożsamości nie ma dostępu po zalogowaniu do panelu klienta. Dane są przechowywane na naszym serwerze zgodnie z zaleceniami GIODO, z uwzględnieniem bardzo restrykcyjnych polityk uprawnień. Nad bezpieczeństwem czuwa m.in. administrator ds. bezpieczeństwa informacji oraz administratorzy z określonymi uprawnieniami, których obowiązują zapisy o ochronie danych osobowych. Przechowywane na serwerze informacje są też chronione przez wieloetapowe zabezpieczenia.
 

3. W procesie dodawania skanu dokumentu i jego przechowywania nie korzystamy z usług firm zewnętrznych.

Z myślą o Twoim bezpieczeństwie zaprojektowaliśmy system do dodawania skanów dokumentów tożsamości. Na każdym etapie pozostajesz w ramach szyfrowanego połączenia z Rkantor.com – nawet wtedy, gdy klikasz w link przesyłany na Twój numer telefonu.

Jak dodać skan dokumentu tożsamości w Rkantor.com?

Zaloguj się do panelu klienta i dodaj zdjęcie dokumentu tożsamości teraz» 

 


Kantor 8:00 - 22:00 (Pon - Pt)
Giełda walutowa 24/7
uwaga Kantor online nie pracuje? Wymień walutę na giełdzie >>