Kantor internetowy »   Newsy »   44 parki narodowe za mniej niż 5 dolarów  

44 parki narodowe za mniej niż 5 dolarów

 
| 21.08.2017 12:26

W 2017 roku mija 150 lat od powstania Kanady. Wśród zorganizowanych na tę okoliczność atrakcji są promocje i zniżki na bilety wstępu do flagowych miejsc - symboli tego państwa. Sprawdzamy, co możemy zobaczyć w Kanadzie za 5 dolarów.

Trudno wyobrazić sobie lepszy sposób na wzbudzenie miłości do własnego kraju i jednocześnie promocję zagraniczną niż pokazanie swoich symboli i największych skarbów. W przypadku Kanady jest to m.in. dzika natura, chroniona w 44 parkach narodowych, rozsianych po całym kraju. Zarządza nimi państwowa instytucja Parks Canada. I tu właśnie pojawia się niespodzianka dla wszystkich globtroterów. Władze Kanady z okazji jubileuszu zarządziły, że przez cały rok wstęp do wszystkich parków (zgodnie z narodowym mottem, "Od morza do morza") będzie CAŁKOWICIE DARMOWY! 

 

 

W praktyce oznacza to ni mniej, ni więcej, że darmowa jest karta Discovery Pass, a ta uprawnia do wejścia nie tylko jedną osobę, ale całą grupę, z którą podróżujecie. Możecie ją dostać przed wjazdem do konkretnego parku lub rejestrując się na stronie Kanadyjskich Parków Narodowych. Pamiętajcie jednak, że darmowy wstęp nie zwalnia jednak z innych opłat, jak choćby noclegi, miejsce na kempingu, drewno na ognisko czy pozwolenie na wędkowanie. I tak będzie spora oszczędność, ponieważ poza okresem promocyjnym normalny bilet dla osoby dorosłej to średnio 9,80 CAD, zaś bilet rodzinny kosztuje 19,60 CAD. Sprawdź kurs CAD/PLN teraz>>


źródło: pc.gc.ca

Który z parków wybierzecie na początek? Wpisany na Listę UNESCO Banff National Park z pięknym jeziorem Pyeto Lake? A może położony w Górach Skalistych Park Narodowy Jasper, gdzie przy odrobinie szczęścia można zobaczyć legendarne niedźwiedzie grizzly?
Nieważne, który park wybierzecie, jedno jest pewne – aby zwiedzić je wszystkie będziecie potrzebowali więcej niż rok.  


 
Emerald Lake w Parku Narodowym Yoho


 
Park Narodowy Banff
 

 Grizzly
 
 Taki widok wart jest dużo więcej, niż 5 dolarów, prawda?

 
 Park Narodowy Banff

 
 Prince Edward Island National Park
 
 
 
 Park Narodowy Quttinirpaaq
źródło: commons.wikimedia.com


Świętowanie razem z Kanadyjczykami będzie tym radośniejsze, że na 26 sierpnia 2017 przewidziano otwarcie The Great Trail, czyli szlaku pieszego i rowerowego prowadzącego przez cały kraj! To najdłuższy tego rodzaju szlak na świecie - razem ze wszystkimi odnogami liczy aż 24 000 kilometrów i biegnie przez wszystkie 13 prowincji i terytoriów Kanady! The Great Trail ciągnie się na zachód od wybrzeża Atlantyku. W sercu kraju rozgałęzia się na północ, by przez tajgę Jukonu dotrzeć do brzegów Oceanu Arktycznego; a także na zachód – jego kres przewidziano nad Oceanem Spokojnym, w okolicach Vancouver. Przydadzą się na pewno dobre buty. Ciekawi jesteśmy, ile zajmie Wam przewędrowanie całej trasy. Czy jest na sali Forrest Gump lub Eddy Merckx? :)


źrodło: thegreattrail.ca
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tematy:

Ile to jest 5$

Kantor 8:00 - 22:00 (Pon - Pt)
Giełda walutowa 24/7
uwaga Kantor online nie pracuje? Wymień walutę na giełdzie >>