Kantor internetowy »   Newsy »   01.12.2016 Analiza techniczna cz.2  

01.12.2016 Analiza techniczna cz.2

 
| 01.12.2016 16:41

Funt umacnia się wyraźne do złotego w tym tygodniu.

Ruch ten jest odzwierciedleniem zarówno siły funta (ostatnie sesje przynoszą umocnienie funta zarówno w relacji do dolara jak i euro ) jak i słabości złotego (polska waluta traci na wartości w tym tygodniu do euro i dolara). Słabość polskiej waluty wynika głównie z generalnego słabego sentymentu do walut wschodzących, którym szkodzą rosnące rentowności amerykańskich obligacji skarbowych.
Wzrost rentowności amerykańskich obligacji, który przekłada się na równie silnie rosnące rentowności brytyjskich obligacji, pomaga z kolei funtowi. Wybór D. Trumpa na prezydenta w USA jest również interpretowany przez rynek jako korzystna informacja dla brytyjskiej waluty. Zgodnie z oczekiwaniami nowa administracja rządowa w USA ma ułatwić Wielkiej Brytanii szybkie negocjacje umowy handlowej z USA, co powinno być również argumentem przetargowym w negocjacjach w sprawie brexitu z Unią Europejską.

Nadzieje na to, że Brexit przyjmie tzw wersje „soft”, a więc taką, która nie obejmie zerwania większości obecnych powiazań kraju z Unia Europejską, podsycił dzisiaj minister ds. Brexitu David Davis, który stwierdził, że brytyjski rząd rozważa rozwiązanie, w którym kraj będzie płacił składkę w zmian za dostęp do wspólnego europejskiego rynku.

Z punktu widzenia analizy technicznej kurs GBP/PLN wyszedł w środę z konsolidacji w rejonie 5,1-5,2. Ruch ten potwierdza dzisiejszy wyraźny wzrost kursu. Biorąc pod uwagę sygnały techniczne jak również dobry sentyment w stosunku do brytyjskiej waluty obecnie, można zakładać kontynuację ruchu wzrostowego na parze GBP/PLN przynajmniej w rejon poziomu 5,4, gdzie znajduje się kolejny silniejszy opór techniczny.

czytaj dalej...

Tematy:

Funt

Kantor 8:00 - 22:00 (Pon - Pt)
Giełda 24/7
uwaga Kantor nie pracuje? Wymień walutę na giełdzie >>