Kantor internetowy »   Newsy »   Czy dolar będzie testował poziom 3,85 zł? [Analiza techniczna]  

Czy dolar będzie testował poziom 3,85 zł? [Analiza techniczna]

 
| 20.01.2020 11:51


Dolar rozpoczął ten tydzień z wysokiego „C”, wspierany dobrymi danymi z amerykańskiej gospodarki. Jak może się zachowywać par USD/PLN z perspektywy analizy technicznej?


Para walutowa USD/PLN rozpoczyna tydzień z byczym nastawieniem. Spoglądając na wykres 4-godzinny, widzimy, że kurs przełamał krótkoterminową linię trendu spadkowego i zmaga się z poziomem 3,83, który stanowi lokalny opór wyznaczony przez szczyt z 10 stycznia 2020 r. Powyższe wybicie jest niemalże książkowe. Dolar w piątkowe popołudnie przebił linię trendu, po czym nastąpił retest i kontynuacja aprecjacji USD.

Dolar na poziomie 3,85 zł? Jakie mogą być konsekwencje dla złotego?

Konsekwencje tego ruchu mogą być poważne dla złotego – jeśli ta tendencja zostanie utrzymana, rynek powinien zmierzać w kierunku 50-procentowego zniesienia Fibonacciego, które umiejscowione jest przy psychologicznym poziomie 3,85. Jeśli jednak bykom nie starczy paliwa do utrzymania zwyżek, należy rozpatrywać scenariuszu powrotu do trendu spadkowego, gdzie najbliższym wsparciem jest obszar pomiędzy 3,78-3,77 (szary prostokąt).

Wykres 1. Kurs USD/PLN od listopada 2019 do stycznia 2020 r.


Źródło: x-Station.

Jakie jest fundamentalne podłoże tego ruchu? Czytaj więcej w artykule Dzisiejsze kursy walut: 20.01.2020. Kurs euro, dolara, funta i franka szwajcarskiego w Rkantor.com» 

Masz pytania do artykułu? Napisz do autora: daniel.ligocki@rkantor.com.
 

Wymień dolara po promocyjnym kursie w kantorze internetowym

 
Kursy średnie (bez spreadu) z serwisu Rkantor.com
 

Tematy:

Dolar

Kantor 8:00 - 22:00 (Pon - Pt)
Giełda walutowa 24/7
uwaga Kantor online nie pracuje? Wymień walutę na giełdzie >>