Kantor internetowy »   Newsy »   Eko-flesz - waluty pod obstrzałem komentarzy z Davos i Frankfurtu  

Eko-flesz - waluty pod obstrzałem komentarzy z Davos i Frankfurtu

 
| 26.01.2018 16:47

Kurs EURUSD podlegał dużym wahaniom w tym tygodniu, padając ofiarą geopolityki i w efekcie sięgając nowego ponad 3-letniego maksimum nad poziomem 1,25. Ruchy miały miejsce m.in. za sprawą kolejnych komentarzy napływającego z World Economic Forum z Davos, i konferencji EBC we Frankfurcie.

Pierwszym impulsem była wypowiedź Sekretarza Skarbu S. Mnuchina o pozytywnych skutkach słabego dolara (z której się jednak później wycofał). Kolejnym komentarze szefa EBC, który wbrew oczekiwaniom nie sugerował, że siła euro może być problemem.  Słowa te wyprowadziły EURUSD na nowe maksima, co jednak zahamowała korekta wypowiedzi Mnuchina przez D. Trumpa, który stwierdził, że dolar będzie się umacniał.

Co ciekawe także złoty, który w tym tygodniu wybił się z konsolidacji wobec euro między 4,14-4,19, dostał wsparcie z Davos. Premier M. Morawiecki stwierdził m.in. że powolne umocnienie złotego nie jest złe dla gospodarki.

Na innych kluczowych rynkach natomiast nie zobaczyliśmy zmian trendów. Na parkietach nowe szczyty osiągał MSCI Emerging oraz amerykański S&P500. Na amerykańskim rynku obligacji wyhamowały wzrosty 10-letnich rentowności, za to rosły dalej 2-letnie, co jest spójne z nasilonymi oczekiwaniami na podwyżki stóp w USA.

POBIERZ CAŁĄ ANALIZĘ»Kantor 8:00 - 22:00 (Pon - Pt)
Giełda walutowa 24/7
uwaga Kantor online nie pracuje? Wymień walutę na giełdzie >>