Kantor internetowy »   Newsy »   Ile danych trzeba podać podczas rejestracji i ile to potrwa?  

Ile danych trzeba podać podczas rejestracji i ile to potrwa?

 
| 18.05.2017 16:39

„Jak ja nie lubię rejestracji” – pod tym zdaniem podpisałby się pewnie niejeden użytkownik internetu :) Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zakładanie konta w naszym serwisie było jak najwygodniejsze. Ciekawi Cię, dlaczego podczas rejestracji wymagamy określonych danych? Martwisz się, że zajmie Ci ona za dużo czasu? Sprawdź odpowiedzi na pytania naszych klientów.

 Ile danych trzeba podać podczas rejestracji?

Podczas rejestracji klienta indywidualnego prosimy Cię o podanie numeru telefonu, adresu, który widnieje na Twoim rachunku bankowym oraz adresu zamieszkania. Wpisujesz też dane z dowodu osobistego (jego numer i datę ważności) oraz swój numer telefonu.

 Dlaczego wymagacie podania takiej ilości danych?

Ilość zbieranych przez nas danych jest związana z wymogami nadzorującej nas Komisji Nadzoru Finansowego. Rkantor.com jako jeden z 6 na ponad 50 działających w Polsce kantorów internetowych ma status krajowej instytucji płatniczej, co oznacza, że działamy zgodnie z ustawą o usługach płatniczych oraz ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Wiąże się to m.in. z koniecznością potwierdzenia tożsamości klientów, którzy rejestrują się w naszym serwisie. Poza danymi, które wpisujesz podczas rejestracji, jest to możliwe dzięki przelewowi aktywującemu Portfel Rkantor.com. Dzięki niemu możemy sprawdzić zgodność danych, które wprowadziłeś w trakcie rejestracji z tymi, które wpływają do nas razem z przelewem. To tak, jakbyś potwierdzał swoją tożsamość w banku za pomocą dowodu osobistego lub tokena. Jaka z tego korzyść dla Ciebie? Wpisując wszystkie wymagane podczas rejestracji dane zabezpieczasz się przed kradzieżą tożsamości i masz pewność, że nikt się pod Ciebie nie podszyje (i nie będzie zlecał transakcji w Twoim imieniu).

 Co jeśli nie chcę podawać wszystkich wymaganych podczas rejestracji danych?

Wszystkie dane, o które prosimy Cię w procesie rejestracji, są niezbędne do założenia konta w Rkantor.com. Tobie zapewnia to maksimum bezpieczeństwa – masz pewność, że nikt się pod Ciebie nie podszyje i nie będzie zlecał transakcji w Twoim imieniu. Twoje dane przechowywane są na serwerze, który chronią wieloetapowe zabezpieczenia, i do którego hasła nie można złamać siłowo (więcej o zabezpieczeniach przeczytasz tutaj). Jeśli nadal masz jakieś wątpliwości, zapraszamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta Rkantor.com – czekamy na Ciebie od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-19:00, tel. 22 347 79 90.

 Ile trwa rejestracja w Rkantor.com?

Kilka minut. Weź jednak pod uwagę, że transakcje w naszym kantorze internetowym będziesz mógł zlecać po zaksięgowaniu na rachunku Rkantor.com przelewu z Twojego rachunku bankowego – tzw. przelewu aktywującego. Możesz wysłać nam nawet 1 gr – kwota nie ma znaczenia! Kluczowe jest potwierdzenie zgodności danych adresowych z rachunku bankowego z tymi, które podałeś podczas rejestracji w naszym serwisie. Czas oczekiwania na przelew z 14. banków współpracujących z naszym kantorem to ok. 15 min., przelewy z pozostałych banków zostaną zaksięgowane najpóźniej w ciągu jednego dnia roboczego.
 

Tematy:

ekantor

Pomoc

Kantor 8:00 - 22:00 (Pon - Pt)
Giełda walutowa 24/7
uwaga Kantor online nie pracuje? Wymień walutę na giełdzie >>