Kantor internetowy »   Newsy »   Indeksy giełdowe w USA blisko rekordów  

Indeksy giełdowe w USA blisko rekordów

 
| 08.08.2018 09:02

·        Wzrost importu i eksportu w Chinach zaskakuje na plus.
·        23 Sierpnia wejdą w życie kolejne cła na chińskie produkty w Stanach Zjednoczonych
·        Amerykańskie indeksy akcyjne blisko ustanowienia nowych rekordów.

PRZEGLĄD WYDARZEŃ

·        Nad ranem poznaliśmy dane o chińskim handlu zagranicznym w lipcu. Zarówno skala wzrostu importu (27,3%) jak i eksportu (12,2%) była wyższa od oczekiwań.

·        Dziś już nie planowana jest publikacja ważniejszych danych gospodarczych, najciekawsze może być posiedzenie banku centralnego w Nowej Zelandii wieczorem, jednak nie jest przewidywana zmiana kosztu pieniądza na tym posiedzeniu. Więcej danych poznamy już jutro w tym przede wszystkim inflacje producencką ze Stanów Zjednoczonych.

·        Za prawie 2 tygodnie wejdą w życie nowe cła amerykańskie nałożone na Chiny, których wartość importu w Stanach Zjednoczonych wynosi 16 mld USD rocznie. Stawka celna ma wynieść 25%.

KOMENTARZ RYNKOWY

·        Ruch spadkowy EUR/PLN przynajmniej tymczasowo zatrzymał się w okolicy 4,25. Kolejnym ewentualnym wsparciem po przebiciu 4,25 byłaby 200-sesyjna średnia ruchoma znajdująca się przy 4,2320. Przy braku istotnych czynników lokalnych wpływających na złotego nasza waluta pozostaje pod wpływem nastawienia inwestorów do ryzykownych aktywów oraz naszego regionu.

·        W przypadku EUR/USD wczoraj obserwowaliśmy odbicie po wcześniejszej próbie pary zejścia w obszar wsparcia 1,15-1,1550. Para nadal pozostaje w konsolidacji 1,15-1,18. Do czasu publikacji danych o inflacji ze Stanów Zjednoczonych w tym tygodniu para może być pod wpływem doniesień politycznych.

·        Stosunkowo silny złoty pozwala parze USD/PLN pozostawać poniżej 3,70. Obecnie najbliższy opór dla pary związany jest z 50-sesyjną średnią umiejscowioną przy 3,6920, natomiast najbliższe wsparcie to rejon 3,64.

·        Na polskiej giełdzie WIG20 zyskał wczoraj 0,36%, natomiast nieznacznie gorzej radziły sobie średnie i mniejsze podmioty. Wśród indeksu blue chipów pozytywnie wyróżniał się CD Projekt, PGNiG oraz KGHM. Przed dzisiejszą sesją wyniki Opublikowało m.in. PGE oraz Pekao SA. W przypadku spółki energetycznej zaprezentowane wyniki są zgodne z wcześniejszymi szacunkami spółki, natomiast w przypadku Pekao wyniki były zbliżone do oczekiwań rynkowych. Przy okazji wyników drugiego największego banku w Polsce poinformowano o odstąpieniu od dalszych negocjacji ws. połączenia Banku Pekao z Alior Bankiem.

·        Wczorajsza sesja w USA zakończyła się wzrostami przybliżając amerykańskie indeksy giełdowe do ustanowienia nowych rekordów. Jednym z ciekawszych wydarzeń w trakcie wczorajszej sesji były tweety Elona Muska, który poinformował w nich o chęci wycofania z giełdy producenta samochodów spółki Tesla, która od wielu kwartałów notuje ujemne wyniki finansowe, co budzi wątpliwości wśród części uczestników rynku czy uda się spółce osiągnąć wyniki usprawiedliwiające wysoką kapitalizację spółki. Notowania spółki po informacjach z portalu społecznościowego wzrosły o ponad 10%.
 

POBIERZ CAŁĄ ANALIZĘ>>Tematy:

Euro

Dolar

Alior

Kantor 8:30 - 17:00 (Pon - Pt)
Giełda walutowa 24/7
uwaga Kantor online nie pracuje? Wymień walutę na giełdzie >>