Kantor internetowy »   Newsy »   Jak płacić na AliExpress i nie przepłacić?  

Jak płacić na AliExpress i nie przepłacić?

 
| 06.07.2016 11:54

Nabywanie towarów przez internet stało się niezwykle popularne. Jeżeli kupujesz w ten sposób, to z pewnością słyszałeś o platformie AliExpress. Jak zapłacić za wybrane towary, aby nie przepłacić?

Sklepy internetowe cieszą się ogromną popularnością wśród użytkowników internetu. Głównym powodem jest niższa cena poszczególnych produktów w porównaniu do obowiązujących w sklepach stacjonarnych. Nie zawsze jednak opłacenie zakupów jest łatwe. Świetnym przykładem jest platforma AliExpress. Zamawiając na tym portalu, użytkownicy z Polski nie mają obowiązku uiszczenia rachunku w złotówkach, a to oznacza, że mogą przepłacać.

Prosto od producenta

Zainteresowanie platformą AliExpress wśród użytkowników indywidualnych nie jest przypadkowe. Kupując od sprzedawców wystawiających tam oferowane produkty, faktycznie można nabyć towar prosto od producenta. To zaś oznacza niskie ceny. Kłopot jednak w tym, że użytkownicy z Polski nie mają możliwości uregulowania należności w złotówkach. Jak zatem zapłacić?

Z pomocą przychodzi regulamin serwisu. Zgodnie z nim możliwości są dwie: płatność za pomocą karty debetowej lub kredytowej oraz za pośrednictwem serwisu Przelewy24. W drugim przypadku dokonywane jest przewalutowanie złotówek na dolary amerykańskie. Rozwiązanie to jest niekorzystne z punktu widzenia klienta z uwagi na zastosowany przelicznik kursowy.

Jak zaoszczędzać, robiąc zakupy na AliExpress?

Jeżeli często odwiedzasz platformę AliExpress i korzystasz z możliwości zrobienia takich zakupów, to powinieneś wiedzieć, że idealnym rozwiązaniem dla ciebie będzie założenie konta walutowego. Posiadanie takiego jeszcze nie oznacza jednak, że będziesz mógł uregulować rachunek bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Konieczne będzie dokonanie przewalutowania. Gdzie?

Posiadając rachunek w konkretnej walucie obcej, możesz wybrać dowolny kantor online. Przykładowo korzystając z kantoru internetowego Rkantor.com, możesz wymienić walutę i przelać ją bezpłatnie na rachunek bankowy w jednym z 14 banków. Nie stracisz również cennego czasu, bo środki możesz odnotować na swoim koncie nawet po 5 minutach. Faktycznie zatem nie musisz uzależniać się od niekorzystnego przelicznika kursowego zastosowanego przez zewnętrzny serwis pośredniczący w płatnościach.
 

Kantor 8:00 - 22:00 (Pon - Pt)
Giełda walutowa 24/7
uwaga Kantor online nie pracuje? Wymień walutę na giełdzie >>