Kantor internetowy »   Newsy »   Kupno franka szwajcarskiego przez internet – jak wymienić walutę na kredyt i zaoszczędzić?  

Kupno franka szwajcarskiego przez internet – jak wymienić walutę na kredyt i zaoszczędzić?

 
| 02.01.2017 10:28

O franku szwajcarskim zwykle robi się głośno, gdy trzeba za niego zapłacić ponad 4 zł. Gdzie najkorzystniej można kupić tę walutę, także w czasie mocnych wahań na rynku walutowym?


Nawet nieznaczny wzrost kursu franka szwajcarskiego przekłada się na wysokość raty kredytu. Wg danych Komisji Nadzoru Finansowego z początku 2015 roku, ponad 40% kredytów mieszkaniowych w Polsce zostało zaciągniętych w CHF. Nie powinno zatem dziwić, że kredytobiorcy są zainteresowani możliwością nabycia waluty po dobrym kursie na własną rękę. Dziś jest to możliwe, bo na rynku działają kantory internetowe.

Spread oferowany przez kantor internetowy może być nawet o 9,5% niższy niż w banku. Już przy jednorazowej wymianie to sporo, a ty przecież będziesz spłacać kredyt przez kolejnych kilkanaście lat.

Kupno franka szwajcarskiego przez internet – od czego zacząć?

Wybierając kantor internetowy, z pewnością będziesz kierował się ceną. Jest ona ważna, jednak nie najważniejsza, bo – jak przekonują specjaliści – równie ważne jest bezpieczeństwo pieniędzy.

– Działające na rynku kantory internetowe różnią się strukturą właścicielską oraz systemami zabezpieczeń. To ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo pieniędzy. W Polsce jest tylko 6 kantorów, które uzyskały dotychczas status krajowej instytucji płatniczej (KIP). Podlegają one kontroli Komisji Nadzoru Finansowego i są zobowiązane m.in. do regularnego składania raportów finansowych – mówi Tomasz Butkiewicz, trader Rkantor.com.

Bez zakładania konta walutowego – to się opłaca

Czy aby korzystać z kantoru internetowego musisz koniecznie założyć oddzielne konto walutowe? W wielu kantorach internetowych jest to wymagane i często wiąże się z dodatkowymi kosztami, bo banki pobierają opłaty za prowadzenie rachunków walutowych.

Rozwiązaniem może być skorzystanie z propozycji przygotowanej przez Rkantor.com. Do dyspozycji użytkowników został oddany Portfel Walutowy, w ramach którego otrzymują oni dostęp do rachunków płatniczych w pięciu walutach. Co istotne, za korzystanie z nich nie są naliczane żadne dodatkowe opłaty. To jednak nie wszystko, bo istotna jest inna funkcjonalność Portfela – pozwala ona zakupić waluty i dodatkowo zlecić wykonanie przelewu.

Wykres 1. Średni kurs franka szwajcarskiego w serwisie Rkantor.com od lipca 2016 do stycznia 2017.

Źródło: Rkantor.com.

Spłacasz kredyt hipoteczny? Skorzystaj z Harmonogramu spłaty kredytu

Jeżeli spłacasz kredyt hipoteczny, to powinieneś wiedzieć, że możesz uwolnić się od pilnowania dat i regularnego, samodzielnego przewalutowania środków – wystarczy, że skorzystasz z usługi oferowanej przez Rkantor.com. Harmonogram spłaty kredytu, bo o tej usłudze mowa, pozwoli ci zaoszczędzić czas i odciążyć pamięć. Jak to działa?
 

Po ustawieniu zlecenia automatycznej spłaty raty kredytu (w tym celu wypełniasz krótki formularz w panelu klienta Rkantor.com), przed terminem spłaty raty kredytu zostanie wykonany:

  • zakup franka szwajcarskiego na spłatę raty kredytu,
  • a następnie przelew na wskazane przez Ciebie konto w banku.
Decydując się na takie rozwiązanie, musisz pamiętać jedynie o zasileniu swojego Portfela, tak, aby zapewnić środki na przewalutowanie. Jeśli obawiasz się, że zapomnisz zasilić swój Portfel – ustaw bezpłatne przypomnienie. Odpowiednio wcześniej powiadomimy Cię o konieczności zasilenia Portfela SMS-em lub e-mailem.

Jesteś zainteresowany usługą Harmonogram spłaty kredytu? Wypełnij krótki formularz i zapomnij o konieczności pilnowania terminów spłaty kolejnych rat!

Czytaj więcej:Kantor 8:00 - 22:00 (Pon - Pt)
Giełda walutowa 24/7
uwaga Kantor online nie pracuje? Wymień walutę na giełdzie >>