Kantor internetowy »   Newsy »   Masz konto w Santander banku? Możesz szybciej wysyłać i odbierać przelewy  

Masz konto w Santander banku? Możesz szybciej wysyłać i odbierać przelewy

 
| 22.01.2019 15:40

Choć na co dzień nie dokonujesz transakcji w zagranicznych walutach, zdarzają ci się sytuacje, że musisz dokonać takiego przelewu? Nie musisz specjalnie w tym celu zakładać konta walutowego ani tracić niepotrzebnie nawet kilkudziesięciu złotych przez niekorzystne przewalutowanie w bankach. Wystarczy połączyć możliwości, jakie daje Rkantor.com, ze zwykłym kontem osobistym w Santander Banku.

Wyobraź sobie taką sytuację: twój bliski znajomy, który od 10 lat mieszka w Stanach Zjednoczonych, dzwoni do ciebie i informuje cię, że w USA rozpoczęły się wielkie wyprzedaże. Właśnie trzyma w ręku model smartfona, który od dłuższego czasu chciałeś kupić, ale za każdym razem inne wydatki oddalały ten zakup. Telefon jest przeceniony o 50 proc. i jest tańszy nawet po uwzględnieniu należnych ceł i podatków, które będzie trzeba zapłacić w Polsce. Aż żal nie skorzystać z takiej okazji, prawda? Z ust znajomego pada kluczowe pytanie:

Kupić ci go? Zwrócisz mi kasę przelewem. Telefon przekażę moim rodzicom, którzy przylatują niedługo do Polski. Odbierzesz go sobie później od nich.

Jak przelać pieniądze za granicę?

Do tej pory nie wykonywałeś międzynarodowych transakcji, nie licytowałeś na zagranicznych aukcjach ani nie dokonywałeś zakupów w zagranicznych sklepach internetowych. Nawet przez myśl ci więc nie przeszło, by zakładać konto walutowe. Co zrobić w takiej sytuacji? Oczywiście możesz zalogować się na swoje konto w Santander Banku i przelać koledze pieniądze. Niestety okazyjny zakup może przestać być aż tak opłacalny, jak by się mogło na początku wydawać – przewalutowanie po kursie bankowym i dodatkowe opłaty za przelew zagraniczny mogą pochłonąć kilkadziesiąt złotych.
 

W takiej sytuacji rozsądnym rozwiązaniem będzie wykorzystanie możliwości, jakie daje Rkantor.com. Dzięki atrakcyjniejszym kursom walut oszczędności mogą okazać się naprawdę spore. Wspomniany kantor internetowy oferuje bardzo niski spread (różnica pomiędzy kursem kupna i sprzedaży, czyli koszt wymiany dla klienta) w porównaniu z bankami. Mało tego, Rkantor.com jest tak pewny swojej oferty, że wprowadził promocję Gwarancja Najlepszego Kursu – gdy inny kantor internetowy lub bank zaoferuje niższe koszty wymiany, Rkantor.com zaoferuje ci jeszcze niższą marżę (przy zachowaniu tej samej całkowitej kwoty waluty bazowej). Do tego dochodzą dodatkowe oferty, w wyniku których otrzymujesz kilkudziesięcioprocentowe rabaty na spread. Za rejestrację, korzystanie z usług i polecenie Rkantor.com innym użytkownikom dostajesz dodatkowe punkty, które również można wykorzystać przy transakcjach, by wymienić walutę po kursie średnim zupełnie bez spreadu.

Błyskawicznie zasil swój Portfel Walutowy i przelej pieniądze

Dzięki Rkantor.com możesz w szybki sposób przelać pieniądze do wspomnianego wcześniej znajomego z USA, by zwrócić mu pieniądze za zakup smartfona. Wystarczy zasilić swój Portfel Walutowy w kantorze internetowym przelewem dedykowanym dla klientów Santander Banku (Rkantor.com posiada konta w 19 bankach w Polsce, by transfer gotówki odbywał się w błyskawicznym tempie, wśród tych 19 banków jest też Santander). Przelewy do 19 banków, w których Rkantor.com ma rachunki, są darmowe. Czas realizacji takiego przelewu to ok. 10 minut. Następnie kupujesz USD w Rkantor.com i wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, by zrobić przelew do USA.

Koszty przelewu walutowego w Santander Banku

Przelew na rachunek prowadzony za granicą kosztuje w Santander Banku 0,2 proc. kwoty transakcji dla przelewu zleconego za pośrednictwem bankowości elektronicznej. W przypadku przelewu za smartfona w cenie 400 USD zapłacisz tylko 3 PLN? Brzmi jak okazja. Jednak wczytując się dokładnie w taryfę opłat i prowizji obowiązującą od dnia 20.12.2018 r. dostrzeżesz, że opłata za przelew zagraniczny wynosi min. 20 PLN, a maksymalnie 200 PLN. Dla ciebie zatem kwota ta wyniesie 20 PLN. Gdybyś chciał dokonać przelewu w oddziale banku, musiałbyś zapłacić 0,25 proc. kwoty transakcji, lecz tu widełki minimum–maksimum wynoszą od 28,50 PLN do 200 PLN. Zatem w tym przypadku przyszłoby ci zapłacić niemal 30 PLN. Warto wiedzieć, że podawane tutaj opłaty dotyczą opcji SHA, czyli przelewu, w którym mogą pojawić się koszty banków pośredniczących. Więcej o  przelewach w opcji SHA przeczytasz tutaj»

WAŻNA INFORMACJA: Takie same stawki dotyczą przelewów walutowych z Santander Banku na konta innych banków w Polsce!

Zatem jeśli chcesz przesłać 500 CHF z Santander Polbank do banku PKO BP, również zostanie naliczona opłata od wysokości przesyłanej kwoty – w tym konkretnym przypadku 20 zł. W Rkantor.com za taki przelew… nie zapłacisz nic, bo PKO BP należy do grona 19 banków, w których ten kantor internetowy ma otwarte rachunki. Przelewy między Rkantor.com a kontami w tych bankach są darmowe i księgowane błyskawicznie – nawet w 10 minut. Co ważne, nawet jeśli zlecisz je po południu, kiedy w bankach nie działają już sesje Elixir, zostanie on zaksięgowany na koncie w banku docelowym jeszcze tego samego dnia (pod warunkiem, że zlecisz taki przelew do godz. 18:30). Dowiedz się więcej»

Jak zaoszczędzić na przelewie za smartfona?

Jak będą prezentowały się koszty przelewu do znajomego mieszkającego w Stanach Zjednoczonych za pośrednictwem Rkantor.com? Ten kantor internetowy ma bardzo przejrzyste i proste zasady dotyczące opłat za przelewy zagraniczne. Każda waluta ma po prostu określoną stałą kwotę, którą trzeba zapłacić za przelew walutowy. W twoim przypadku opłata wynosi 3 USD, więc zgodnie z proponowanym kursem kantoru wyniesie ok. 11,36 PLN. Ta kwota również dotyczy przelewów w opcji SHA»

Przykładowy koszt przelewu 400 USD za smartfona
  Koszt zakupu waluty Opłata za przelew w opcji SHA Razem
Santander Bank (za pośrednictwem bankowości elektronicznej) 1518, 16 PLN 20 PLN 1538,16 PLN
Rkantor.com 1514,48 PLN 11,36 PLN 1525,84 PLN
Źródło: opracowanie własne na podstawie tabeli opłat i prowizji oraz kursów walut Santander Bank i Rkantor.com z dn. 3.01.18, godz. 15:30.


Przelew znacznych kwot pieniędzy

Teraz wyobraź sobie, że nie chcesz przelać niewielkiej sumy koledze za nowy model telefonu, ale jako właściciel dużej firmy musisz dokonać przelewu za fakturę na kwotę 20 000 USD. Chcesz mieć gwarancję, że wysłana suma nie zostanie uszczuplona o dodatkowe opłaty pobierane przez banki pośredniczące, by kontrahent otrzymał umówioną kwotę. Dlatego wybierasz przy przelewie walutowym opcję OUR, w której zleceniodawca pokrywa wszystkie opłaty związane z realizacją przelewu. Bardzo ci zależy na tym, by przelew został zrealizowany jeszcze tego samego dnia, dlatego wybierasz przelew w trybie ekspresowym.

Procenty, prowizje, opłaty za przelewy zagraniczne

Wyliczenie kosztów dla takiej transakcji w przypadku banków niejednemu klientowi przysparza problemów. System taryf i opłat oparty na procentach i prowizjach może się wydać niejasny. Miłą odmianą jest tabela opłat Rkantor.com. Za przelew walutowy USD Express OUR zapłacimy stałą kwotę 45 USD, niezależnie od wysokości transakcji. W Santander Banku koszty transakcji za pośrednictwem bankowości elektronicznej wyniosą cię 343,64 PLN. To dwukrotnie więcej niż w przypadku Rkantor.com.

Koszt przelewu na kwotę 20 000 USD
  Opłata za przelew Opłata za tryb ekspresowy Opłata za opcję kosztową OUR Razem
Santander Bank (za pośrednictwem bankowości elektronicznej) 151,82 PLN 151,82 PLN 40 PLN 343,64 PLN
Santander Bank (w placówce bankowej) 189,77 PLN 180 PLN 40 PLN 409,77 PLN
Rkantor.com 170,40 PLN 170,40 PLN – OSZCZĘDZASZ AŻ 239,37 PLN
Źródło: opracowanie własne na podstawie tabeli opłat i prowizji oraz kursów walut Santander Bank i Rkantor.com z dn. 3.01.18, godz. 15:30.

Przelewaj, wymieniaj, oszczędzaj

Prosta procedura rejestracji w Rkantor.com, korzystne kursy i prosta obsługa przelewów wydają się wystarczającą zachętą do skorzystania z usług tego kantoru. Tym bardziej, że nie wiąże się to z obowiązkiem zakładania konta walutowego w banku. Należy bowiem pamiętać, że często w bankach konta walutowe przypisane są na przykład tylko do dolarów czy euro. W przypadku Rkantor.com otrzymujesz do dyspozycji Portfel Walutowy, dzięki któremu możesz swobodnie przelewać pieniądze w 19 walutach do 245 miejsc na całym świecie, bo masz dostęp do 19 kont walutowych za darmo. Nie bez znaczenia jest też przejrzysta tabela opłat – tu istotna jest jedynie waluta przelewu, każda z nich ma stałą opłatę, niezależnie od przesyłanej kwoty.

Powyższe przykłady doskonale pokazują, że Rkantor.com za każdą z tych czynności będzie dobrym rozwiązaniem zarówno przy sporadycznych przelewach walutowych niewielkich kwot, jak i przy dużych transakcjach biznesowych w różnych opcjach kosztowych.
 

Tematy:

Przelew

Kantor 8:00 - 22:00 (Pon - Pt)
Giełda walutowa 24/7
uwaga Kantor online nie pracuje? Wymień walutę na giełdzie >>