Kantor internetowy »   Newsy »   Minutki Fed osłabiły dolara  

Minutki Fed osłabiły dolara

 
| 12.10.2017 10:46

EURUSD - Opublikowane wczoraj minutki Fed osłabiły dolara a kurs EURUSD zakończył wczorajszą sesję zwyżką w okolicę 1,187. Kurs konsekwentnie rośnie od początku tygodnia w naszej ocenie potencjał do kontynuacji tego ruchu już się na razie jednak wyczerpuje. Z technicznego punktu widzenia oporem powinna być okolica 1,19.


W ujęciu fundamentalnym argumentów do cofnięciem się kursu na nieco niższe poziomy dostarczyć mogą dzisiejsze i jutrzejsze dane  z gospodarki USA  na temat wrześniowej inflacji (dzisiaj PPI oraz jutro CPI). Prawdopodobny jest wzrost tych wskaźników w porównaniu do sierpnia i chociaż odczyty te będą również zniekształcone przez wpływ huraganów to jednak, jeśli nie rozczarują, powinny powstrzymać obserwowaną od początku tygodnia korektę rentowności w USA oraz wesprzeć notowania amerykańskiej waluty. W przypadku spodziewanej przez nas korekty spadkowej, kursu pierwszym celem powinna być okolica 1,178.

EURPLN – Obserwowana w tym tygodniu korekta na rentownościach w USA oraz osłabienie się dolara wspiera sentyment do walut rynków wschodzących, w tym złotego. Kurs EURPLN wybił się wczoraj dołem z kanału wzrostowego, w którym poruszał się od września. Spadek kursu powstrzymała dopiero okolica 4,265, w pobliżu której przebiega 200-sesyjna średnia ruchoma. Spodziewamy się, że poziom 4,26 będzie teraz powstrzymywał dalszy spadek kursu, a możliwe odreagowanie dolara na najbliższych sesjach przemawia za wzrostem kursu EURPLN w okolice 4,29, który powinien stanowić obecnie opór dla wzrostu kursu.

USDPLN – Kurs USDPLN zszedł wczoraj do nieznacznie poniżej 3,60. Możliwe naszym zdaniem odreagowanie dolara przemawia jednak za powrotem kursu do powyżej tego poziomu w najbliższych dniach. Oporem dla wzrostu kursu w przypadku odbicia powinna być okolica 4,63, czyli dolne ograniczenie kanału spadkowego, w którym kurs poruszał się od początku roku, a do którego powrócił w tym tygodniu po tym jak wybił się z niego górą pod koniec września.
 
Para walutowa EURUSD EURPLN USDPLN
Aktualny poziom 1,187 4,27 3,6
Oczekiwany zakres wahań* 1,178-1,19 4,26-4,29 3,59-3,63


Tematy:

Dolar

FED

Kantor 8:00 - 22:00 (Pon - Pt)
Giełda 24/7
uwaga Kantor nie pracuje? Wymień walutę na giełdzie >>