Kantor internetowy »   Newsy »   Najnowszy numer miesięcznika alokacji aktywów - Nawigatora Rynkowego  

Najnowszy numer miesięcznika alokacji aktywów - Nawigatora Rynkowego

 
| 02.10.2017 08:22

Szanowni Państwo,

Przedstawiamy najnowszy numer miesięcznika alokacji aktywów - Nawigatora Rynkowego, autorstwa Zespołu Analiz Ekonomicznych Raiffeisen Polbank.
 
W numerze zaprezentowane są najważniejsze aktualne trendy, wpływające na rynek aktywów kapitałowych. W środku znajdziecie też Państwo prognozy  na najbliższych kilka miesięcy.


Na najbliższe miesiące Zespół Analiz  Ekonomicznych Raiffeisen Polbank zakłada, że:
 
  • W długim terminie zakładamy umocnienie się euro względem dolara, jednak krótkoterminowo możemy zobaczyć jeszcze silniej-szego dolara, pomimo jego ostatniej aprecjacji.
  • Nadal w związku z wysokimi wycenami na rynkach rozwiniętych zakładamy, że kapitał przy sprzyjającym otoczeniu gospodarczym może poszukiwać wyższych stóp zwrotu na rynkach rozwijających się, w tym w Polsce.
  • Wśród politycznych zagrożeń oprócz sytuacji na półwyspie Koreań-skim, ważny będzie również wynik wyborów parlamentarnych we Włoszech.
  • Jednym z najważniejszych wydarzeń kolejnych tygodni i miesięcy będą decyzje EBC. W październiku prawdopodobnie rynek zosta-nie zaznajomiony z planami banku centralnego odnośnie tego jak będzie wyglądał program skupu aktywów przynajmniej w pierwszej połowie 2018 r.
 
Zapraszamy do lektury,
Zespół Analiz Ekonomicznych Raiffeisen Polbank

POBIERZ CAŁĄ ANALIZĘ >>>Kantor 8:00 - 22:00 (Pon - Pt)
Giełda 24/7
uwaga Kantor nie pracuje? Wymień walutę na giełdzie >>