Kantor internetowy »   Newsy »   Posiedzenie Fed bez zaskoczeń  

Posiedzenie Fed bez zaskoczeń

 
| 02.08.2018 09:22

·        Stopy w USA bez zmian, Fed optymistyczny odnośnie gospodarki
·        Dziś o stopach decyduje Bank Anglii
·        EURPLN w drodze na 4,2570, eurodolar wciąż w przedziale 1,16-1,17
·        Wojny handlowe mogą znów psuć nastroje inwestorów

PRZEGLĄD WYDARZEŃ

·        Wśród dzisiejszych odczytów makroekonomicznych na szczególną uwagę zasługują amerykańskie wskaźniki zamówień w fabrykach oraz zamówień na dobra trwałe, które jednak raczej nie zaskoczą rynków i tym samym nie powinny mieć dużego wpływu na handel. Tym bardziej, ze inwestorzy znów zwracają więcej uwagi na temat wojny handlowej, po tym jak D. Trump poprosił Izbę Reprezentantów o ocenę podniesienia ceł na chiński import z 10% do 25%.

·        Oprócz geopolityki i danych makroekonomicznych, dziś uwagę przyciągnie decyzja BoE o poziomie stóp procentowych. Podobnie jak rynek oczekujemy podniesienia kosztu pieniądza o 25 pb. do poziomu 0,75 pb. Znacznie ciekawsze od samej decyzji będą jednak towarzyszące jej komunikat i konferencja w których mogą być zawarte wskazówki odnośnie polityki pieniężnej w przyszłości. Oprócz nich, Bank opublikuje także zaktualizowane prognozy makroekonomiczne.

·        Rynków nie zaskoczył z kolei wczoraj amerykański Fed, pozostawiając stopy procentowe bez zmian w przedziale 1,75-2,00% oraz podtrzymując optymizm odnośnie stanu gospodarki. Wszystko to sprawia, że w perspektywie kolejnych kwartałów należy oczekiwać zacieśniania polityki pieniężnej a do najbliższej może dojść już we wrześniu br.

·        Niespodzianek nie przyniosły wczoraj także odczyty makroekonomiczne ze strefy euro szczególnie indeks PMI, który wyniósł 55,1 pkt. Mieszane były z kolei informacje zza oceanu, gdzie wskaźnik ADP wzrósł do 219 tys wobec oczekiwań na 186 tys, natomiast indeks ISM dla przemysłu lekko rozczarował spadając do 58,1 pkt wobec oczekiwań na poziomie 59,4. Łącznie, dane podtrzymują jednak pozytywny obraz gospodarki w USA, co jest zgodne z naszymi prognozami oraz oceną Fed.

KOMENTARZ RYNKOWY

·        Niewiele wskazuje aby kurs EURUSD mógł w najbliższym czasie wyjść z obecnego przedziału konsolidacji w granicach 1,16-1,1730. Impulsem do większego ruchu może stać się dopiero piątkowy raport z rynku pracy bądź ewentualne doniesienie z frontu wojen handlowych.

·        Dobry sentyment wokół aktywów ryzykownych sprzyjał ostatnio złotemu, który wczoraj dotarł jednak blisko ważnego wsparcia na 4,2570. Oceniamy, że przy braku ważnych impulsów z gospodarki dzisiaj nie dojdzie do złamania tego poziomu. Z drugiej strony nie wydaje się też aby kurs EUR/PLN mógł zanotować wyraźny wzrost co łącznie przemawia za konsolidacją w granicach 4,2570-4,28.

·        Po spadkach na giełdach w Azji trudno oczekiwać wzrostów na giełdach w Europie. Kluczowe okażą się jednak pierwsze godziny handlu za oceanem, gdzie indeks S&P 500 najprawdopodobniej przetestuje dziś wsparcie na 2800 pkt. W przypadku indeksu WIG20 sesja przyniesie z kolei najprawdopodobniej kolejny test wsparcia na 2300 pkt.
 

POBIERZ CAŁĄ ANALIZĘ>>Tematy:

Euro

FED

Kantor 8:00 - 22:00 (Pon - Pt)
Giełda walutowa 24/7
uwaga Kantor online nie pracuje? Wymień walutę na giełdzie >>