Kantor internetowy »   Newsy »   Przelew aktywujący Portfel Rkantor.com – dlaczego muszę go zlecić?  

Przelew aktywujący Portfel Rkantor.com – dlaczego muszę go zlecić?

 
| 18.05.2017 17:44

Przelew aktywujący Portfel Rkantor.com to tylko kilka kliknięć, a dzięki niemu zapewniasz sobie maksimum bezpieczeństwa :) Wyjaśniamy jak to zrobić.

 Czym jest przelew aktywujący Portfel Rkantor.com?

Przelew aktywujący Portfel Rkantor.com to przelew, który zlecasz z osobistego rachunku bankowego (ważne, aby był on założony na Twoje dane) do Rkantor.com. Po zaksięgowaniu przesłanych w ten sposób środków na Twoim rachunku w kantorze cała wpłacona kwota pozostaje do Twojej dyspozycji. Nie ma znaczenia ile pieniędzy do nas prześlesz (może być to tylko 1 gr), ani w jakiej walucie je przesyłasz. Zlecając przelew aktywujący Portfel Rkantor.com nie wymieniasz waluty – taką transakcję możesz zlecić po zalogowaniu do panelu klienta.

 Dlaczego muszę zlecić przelew aktywujący?

Przelew aktywujący Portfel Rkantor.com służy do potwierdzenia danych, które podałeś w trakcie rejestracji, z danymi, które przychodzą z Twojego rachunku bankowego. Dzięki temu możemy potwierdzić Twoją tożsamość – tak samo jak w banku potwierdzasz ją za pomocą dowodu osobistego lub tokena. Dla Ciebie oznacza to maksimum ochrony – możesz być pewny, że nikt się pod Ciebie nie podszyje i nie będzie z naszego serwisu zlecał transakcji na Twoje dane. Weryfikacja tożsamości klientów za pomocą przelewu aktywującego to też jeden z wymogów Komisji Nadzoru Finansowego, która przyznała Rkantor.com status krajowej instytucji płatniczej; i która nadzoruje nasz kantor online.

 Dlaczego w tytule przelewu aktywacyjnego muszę wpisać numer klienta?

Twój numer klienta w tytule przelewu jest jak numer pesel. Przydzielamy go indywidualnie, nie ma dwóch takich samych numerów identyfikacyjnych w naszym systemie.  Dzięki temu, że w tytule przelewu wpisujesz Twój numer klienta możemy zaksięgować wpłatę w Twoim Portfelu.

 Nie chcę robić przelewu aktywującego – czy mogę potwierdzić swoją tożsamość w     inny sposób?


Tak – możesz udać się do wybranego oddziału Raiffeisen Polbank w całej Polsce z dowodem osobistym. Konkretną placówkę wybierasz w procesie rejestracji. Pamiętaj – aktywacja Portfela Rkantor.com w oddziale banku nie oznacza, że będziesz zakładać tam konto! Pracownik oddziału zweryfikuje tylko Twoje dane i aktywuje Twój Portfel Rkantor.com, z którego będziesz mógł później korzystać przez internet.
 

Kantor 8:00 - 22:00 (Pon - Pt)
Giełda walutowa 24/7
uwaga Kantor online nie pracuje? Wymień walutę na giełdzie >>