Kantor internetowy »   Newsy »   Ruch boczny w oczekiwaniu na wybory we Francji  

Ruch boczny w oczekiwaniu na wybory we Francji

 
| 21.04.2017 11:20

Dzisiaj ważne:

Rewizja ratingu przez S&P - Spodziewamy się, że agencja nie dokona zmian w ocenie kredytowej Polski. Szczególnie, że w czwartek opublikowała optymistyczne prognozy dla Polski, z których wynika, że do 2020 deficyt budżetowy nie przekroczy 3 proc. PKB.


EURUSD – Wczoraj wieczorem EURUSD powrócił w okolicę 1,07 po wypowiedziach sekretarza Skarbu USA S. Mnuchina, który zadeklarował, że trwają zawansowane prace nad reformą podatków w USA i przeprowadzenie tych zmian „nie powinno trwać do końca roku”. Ruch boczny powyżej wsparcia na 1,07  jest możliwy w oczekiwaniu na wyniki wyborów we Francji. Większego wpływu na notowania EURUSD nie miały dzisiejsze, nieco lepsze oczekiwań, odczyty PMI za kwiecień ze strefy euro.

Oporem jest obecnie 1,0775 czyli 61,8 proc. zniesienie tej fali spadkowej z przełomu  marca i kwietnia. Silnym oporem powinna być również okolica 1,083, gdzie przebiega linia długoterminowego trendu spadkowego, w której porusza się EURUSD. Test 1,083 będzie możliwy w przypadku dobrego wyniku E. Macrona w niedzielnych wyborach we Francji. Słaby wynik Macrona, szczególnie jeśli towarzyszyć miałoby mu przejście do drugiej tury skrajnie lewicowego i domagającego się referendum ws. przyszłości Francji w  UE J. Melenchona (ma on wg. sondaży największe szanse na pokonanie Macrona w drugiej turze) wywoła prawdopodobnie presję na spadek i test wsparcia na 1,058. Przecena euro możliwa jest również w przypadku lepszego od oczekiwań wyniku wyborczego M. Le Pen.


EURPLN – Nastroje na światowych rynkach, na które w najbliższych dniach wpływ będą miały przede wszystkim  wybory we Francji, będą również decydowały o kierunku notowań polskiej waluty. W oczekiwaniu na wyniki francuskiego głosowania utrzymywać może  się presja wzrostowa na kurs EURPLN. Większego wpływu nie powinna natomiast mieć dzisiejsza rewizja ratingu dla Polski przez agencję S&P. Oporem technicznym powinna być strefa 4,28-4,29 (50-proc. zniesienia Fibonacciego marcowej fali spadkowej oraz dolne ograniczenie konsolidacji z lutego i marca).

USDPLN – Wczorajsze popołudniowe umocnienie dolara przełożyło się na zwyżkę USDPLN w kierunku 4,38. W przypadku kontynuacji wzrostów silnym oporem, którego pozostawać  powinna okolica 4,0. Wsparciem jest natomiast 3,94, (minimum z połowy kwietnia) i ruch w tym przedziale jest prawdopodobny w oczekiwaniu na wyniki wyborów we Francji.

 
Para walutowa EURUSD EURPLN USDPLN
Oczekiwany zakres wahań* 1,070-1,078 4,25-4,29 3,95-4,0
Oczekiwany kierunek boczny boczny boczny

POBIERZ CAŁĄ ANALIZĘ>>Kantor 8:00 - 22:00 (Pon - Pt)
Giełda 24/7
uwaga Kantor nie pracuje? Wymień walutę na giełdzie >>