Kantor internetowy »   Newsy »   Spadki cen ropy po danych o zapasach  

Spadki cen ropy po danych o zapasach

 
| 07.12.2017 10:23

·        Raport ADP powyżej oczekiwań rynku.
·        Spadki cen ropy po danych o zapasach. 

KOMENTARZ RYNKOWY

·        Wczoraj nie poznaliśmy zbyt wielu danych makroekonomicznych. To na co inwestorzy zwracali uwagę to raport ADP, który okazał się być nieznacznie wyższy od rynkowego konsensusu, co przez niektórych jest odczytywane jako dobry prognostyk przed danymi z amerykańskiego rynku pracy, które zostaną opublikowane w piątek przez departament pracy.

·        EURPLN dzisiejszego poranka notowany jest nieco powyżej 4,21. Oczekujemy w ciągu dnia wahań kursu w przedziale 4,19-4,22, przy czym nieco gorsze obecnie nastawienie do ryzykownych aktywów może sprzyjać wzrostowi w kierunku górnego ograniczenia tego przedziału.

·        EURUSD w ostatnich dniach pozostaje w lekkiej tendencji spadkowej czemu sprzyja przyjęcie przez amerykański Senat ustawy o reformie podatkowej. Wsparciem dla pary pozostaje w ostatnim czasie 100-sesyjna średnia ruchoma tuż pod 1,18. Dziś wpływ na kurs może mieć przede wszystkim zrewidowany odczyt PKB ze strefy euro oraz liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA.

·        Przy wciąż dość stabilnym EURPLN aprecjacja amerykańskiej waluty względem euro sprzyja wzrostowi USDPLN. Oporem dla pary jest obecnie 3,607, czyli poziom przy którym znajduje się 50-sesyjna średnia ruchoma.

·        Spadek kontynuowała wczoraj ropa naftowa. Sprzyjał temu raport opublikowany przez Departament Energii. Zapasy ropy naftowej spadły bardziej niż wskazywał na to konsensus prognoz, zaskoczeniem sprzyjającym przecenie był jednak silny wzrost zapasów benzyny, czyli potwierdzone zostało to co zobaczyliśmy dzień wcześniej w raporcie API.

·        Wczoraj na giełdach światowych przeważał kolor czerwony. Sprzyjała temu korekta odnotowywana w ostatnim czasie na indeksach w Stanach Zjednoczonych. Na warszawskim parkiecie również obserwowaliśmy spadki. Na plus wyróżniały się spółki paliwowe, które odbijają po słabszym okresie w ostatnich dniach. Słabo natomiast zachowywały się banki oraz spółki surowcowe czemu sprzyjała wcześniejsza przecena części surowców na rynkach światowych.

POBIERZ CAŁĄ ANALIZĘ»Tematy:

Euro

Kantor 8:00 - 22:00 (Pon - Pt)
Giełda 24/7
uwaga Kantor nie pracuje? Wymień walutę na giełdzie >>