Kantor internetowy »   Newsy »   Szybszy niż Sorbnet przelew z kantoru internetowego – jak to możliwe?  

Szybszy niż Sorbnet przelew z kantoru internetowego – jak to możliwe?

 
| 22.05.2017 13:38

Korzystając z rachunku bankowego możesz skorzystać z dwóch najpopularniejszych rodzajów przelewów w złotówkach – przelewu Sorbnet i Express Elixir. Czy wiesz, że możesz zlecić bezpłatny i szybszy niż Sorbnet przelew w złotówkach do 14. największych banków w Polsce? Informacja o darmowych przelewach walutowych z kantoru też może Cię zaskoczyć!


Przelew w systemie Sorbnet (czyli Systemie Obsługi Rachunków Banków w Narodowym Banku Polskim) należy do przelewów realizowanych w czasie rzeczywistym, czyli na bieżąco – na zaksięgowanie środków na rachunku będziesz czekać ok. godzinę. Wszystkie przelewy na kwotę powyżej 1 mln złotych muszą być realizowane właśnie w systemie SORBNET.

Przelewy Sorbnet są realizowane wyłącznie w złotówkach. Dodatkowo klienci zainteresowani wykonaniem takiego przelewu muszą pamiętać o granicznej godzinie realizacji takich zleceń. Przykładowo w:
  • ING Banku Śląskim jest to godzina 14:30[1],
     
  • Deutsche Banku jest to godzina 15:30[2].
Przelewy Sorbnet zlecane w dni wolne od pracy są realizowane w najbliższy dzień roboczy. W efekcie odbiorca przelewu nie dostanie środków w weekend.

Poza przelewem Sorbnet, złotówki można wysłać w szybki sposób korzystając z przelewu ekspresowego (natychmiastowego) – Express Elixir. Co ważne, jest on wykonywany natychmiast – transakcje są księgowane na rachunku nawet w czasie nawet kilku minut.

Gdy mowa o możliwości wysyłania i odbierania przelewów Express Elixir, to wiele zależy od konkretnego banku – wystarczy zapoznać się z poniższą tabelą.
 
Bank Od poniedziałku do piątku Sobota i niedziela
Alior Bank Wysyłanie i odbieranie w godzinach od 00:05 do 23:55 Wysyłanie i odbieranie od 00:05 do 23:55
Bank BGŻ BNP Paribas Wysyłanie i odbieranie w godzinach od 06:00 do 20:00 Brak możliwości wysłania i odebrania takiego przelewu
Bank Zachodni WBK 24 godziny na dobę 24 godziny na dobę
mBank 24 godziny na dobę 24 godziny na dobę
Oprac. na podstawie informacji znajdujących się na stronie: https://www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci/ (dostęp 22.05.2017).
 

Koszty krajowych przelewów SORBNET i przelewów Express Elixir


Różnica między przelewami w systemie SORBNET i Express Elixir sprowadza się nie tylko do godzin, w których są one realizowane i odbierane – nie można zapomnieć też o kosztach.
 
Konto/bank Koszt przelewu w systemie SORBNET Koszt przelewu w systemie Express Elixir
Konto Rozsądne w Alior Banku SA 32 zł w oddziale banku dla przelewów poniżej 1 000 000 zł

15 zł  w oddziale banku lub placówce partnerskiej dla przelewów powyżej 1 000 000 zł
1-5 zł – przez internet (w zależności od wysokości przesyłanej kwoty, jednorazowo można przesłać maksymalnie 20 000 zł)

5 zł - za pośrednictwem bankowości telefonicznej

8 zł – w oddziale
Konto Praktyczne Bank BGŻ BNP Paribas 15 zł – dla kwoty większej lub równej 1 000 000 zł

30 zł - dla kwoty mniejszej niż 1 000 000 zł, realizowany przez oddział
5 zł – przez internet
ekonto standard w mBanku 35 zł - przez internet

37 zł - w rozmowie z rozmową z konsultantem mLinii / ekspertem online

39 zł  – w placówce banku
5 zł - przez internet

10 zł - w rozmowie z rozmową z konsultantem mLinii / ekspertem online

10 zł - w placówce banku
Oprac. na podstawie aktualnych na dzień 17.05. 2017 r. tabeli opłat i prowizji dla klientów indywidualnych banków: Alior Bank, BGŻ BNP Paribas, mBank.
 
0 zl – tyle „kosztuje” szybszy niż Sorbnet przelew w złotówkach do 14 największych polskich banków z Rkantor.com. Czas realizacji porównywalny jest z tym w systemie Express Elixir – to KILKA MINUT!
Ultraszybki przelew do jednego z banków współpracujących z Rkantor.com możesz zlecić do godziny 19:00 (od poniedziałku do piątku).
 
Chcesz zlecać darmowe przelewy 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu? Skorzystaj z darmowego, natychmiastowego przelewu na e-mail w Rkantor.com. Pieniądze znajdą się na koncie innego użytkownika naszego kantoru w ciągu kilku sekund!

Pozostałe przelewy w złotówkach z Rkantor.com – ZARÓWNO KRAJOWE, JAK I ZAGRANICZNE – są darmowe! Taki przelew zostanie zaksięgowany na rachunku odbiorcy w ciągu jednego dnia roboczego. Dla porównania – przelew w złotówkach za granicę zlecony przez internet z Konta Praktycznego BZWBK to koszt od 30 do 200 zł – opłata naliczana jest w zależności od wysokości przesyłanej kwoty!

Ile kosztują przelewy walutowe?


W bankach ceny są bardzo zróżnicowane, co pokazuje poniższa tabela.
 
Produkt Koszt przelewu walutowego w bankowości internetowej Koszt przelewu ekspresowego w walucie w bankowości internetowej
mBank ekonto Standard 5 zł - przelew europejski (SEPA – tylko w euro, do banków europejskich)

20 – 200 zł– pozostałe przelewy walutowe, opłata zależy od wysokości przesyłanej kwoty – bank pobiera prowizję 0,35% kwoty zlecenia, max. 200 zł.
 
Brak w ofercie dla klientów indywidualnych
Konto Praktyczne Bank BGŻ BNP Paribas 10 zł - przelew SEPA zlecony przez system Pl@net

30,00 zł - 200,00 zł – pozostałe przelewy walutowe, opłata zależy od wysokości przesyłanej kwoty – bank pobiera prowizję 0,20% kwoty zlecenia, max. 200 zł.
 
100 - 400 zł za ekspresowy przelew zagraniczny, opłata wynosi 0,65% wysokości przesyłanej kwoty (max. 400 zł) + koszt przelewu w walucie
 Oprac. na podstawie aktualnych na dzień 17.05. 2017 r. tabeli opłat i prowizji dla klientów indywidualnych banków: Alior Bank, BGŻ BNP Paribas, mBank.

Przelewy walutowe do 14 największych polskich banków także księgowane są ekspresowo i zlecasz je za darmo!
 
Przelew walutowy w EUR, USD, CHF,GBP, PLN do jednego z 14 banków współpracujących z Rkantor.com – czas realizacji: kilka minut! Przelew walutowy do banku, który nie współpracuje z Rkantor.com Przelew walutowy ekspresowy
 
               
0 zł
Od 1 eur do max. 15 zł, przykładowe opłaty:

- EUR –  1 EUR
- USD – 3 USD
- CHF – 3 CHF
- GBP – 2 GBP
- RUB – 200 RUB
Przykładowe opłaty:

- EUR –  1 EUR + 50 zł
- USD – 3 USD + 50 zł
- CHF – 3 CHF + 50 zł
- GBP – 2 GBP + 50 zł
Opłaty naliczane za przelewy zagraniczne i do banków niewspółpracujących są stałe, czyli niezależne od kwoty transakcji.
Tabela oprac. na podstawie informacji znajdujących się na stronie Rkantor.com (dostęp 22.05.2017).
 
Trzeba przy tym wspomnieć, że zarówno założenie, jak i prowadzenie Portfela Walutowego w Rkantor.com jest całkowicie bezpłatne.

Załóż Portfel teraz>>
 
[1] ING Bank Śląski, https://www.ingbank.pl/indywidualni/bankowosc-internetowa/przelewy/przelew-sorbnet (dostęp 22.05.2017).
[2] Deutsche Bank, https://www.deutschebank.pl/klienci-indywidualni/konta/godziny-realizacji-przelewow.html (dostęp 22.05.2017).

 

Tematy:

Przelew

Ceny

Kantor 8:00 - 22:00 (Pon - Pt)
Giełda walutowa 24/7
uwaga Kantor online nie pracuje? Wymień walutę na giełdzie >>