Kantor internetowy »   Newsy »   Wyhamowanie wzrostów rentowności w USA  

Wyhamowanie wzrostów rentowności w USA

 
| 10.10.2018 09:20

·        Dziś publikacja PPI z USA
·        Wyhamowanie wzrotwów rentowności w USA
·        EURUSD powraca powyżej 1,15
·        EURPLN w okolicy 4,30

PRZEGLĄD WYDARZEŃ

·        Dzisiaj w centrum uwagi znajdą się odczyty inflacji PPI z Stanów Zjednoczonych za wrzesień. Spodziewamy się, że główny wskaźnik spadł do 2,7% w ujęciu rocznym. Jednocześnie jednak wzrosnąć powinien PPI bazowy. Tutaj prognozujmy dynamikę 2,6% w ujęciu rocznym.

KOMENTARZ RYNKOWY

·        Obserwowany od początku października dynamiczny ruch wzrostowy rentowności amerykańskich 10-letnich obligacji wyhamował wczoraj w okolicy poziomu 3,25%. Do stabilizacji przyczynia się między innymi konsolidacja na rynku ropy naftowej i poprawa nastrojów na rynkach ryzykownych aktywów. Wzrostami zakończyły wczoraj sesję giełdy w Europie, nieduży plus zanotował też indeks S&P 500 w USA. Pozytywne nastroje utrzymują się również dzisiaj rano na azjatyckich giełdach.

·        Wyhamowanie wzrostów rentowności w USA przekłada się na umiarkowanego odbicia kursu EURUSD. Kurs głównej pary walutowej, który zszedł wczoraj w okolicę 1,144, dzisiaj rano powraca do powyżej 1,15. Do osłabienia dolara przyczyniają się również komentarze prezydenta USA D. Trumpa, który wczoraj wieczorem ponownie skrytykował Rezerwę Federalną za byt szybkie, jego zdaniem, tempo podwyżek stóp procentowych w USA. Dzisiaj w centrum uwagi znajdzie się przed wszystkim odczyt inflacji PPI z USA. Odczyt lepszy od oczekiwań będzie stanowił argument za powrotem kursu w okolicę 1,145. Poziom ten powinien pozostawać jednak wsparciem w oczekiwaniu na jutrzejszy odczyt inflacji CPI, który może zdecydować o kierunku notowań EURUSD w krótkim terminie.

·        Korekta spadkowa dochodowości obligacji w USA oraz umiarkowane odbicie EURUSD pomaga notowaniom złotego. Kurs EURPLN, który wczoraj testował poziom 4,32, dzisiaj rano schodzi w pobliże 4,30. Notowania EURUSD będą prawdopodobnie dzisiaj wyznaczały kierunek notowaniom EURPLN. Kontynuacja odbicia eurodolara będzie stanowiła argument za próbą zejścia EURPLN do poniżej 4,30. Nie spodziewamy się jednak trwałego zejścia do poniżej tego poziomu przed publikacja jutrzejszego odczytu CPI z USA.
 

POBIERZ CAŁĄ ANALIZĘ>>Kantor 8:00 - 22:00 (Pon - Pt)
Giełda walutowa 24/7
uwaga Kantor online nie pracuje? Wymień walutę na giełdzie >>